Ortodoncja w K2 Medical & Dental Clinic – zapraszamy do kontaktu Zadzwoń: +48 508 922 201

Wszystkim nam zależy na zdrowym i pięknym wyglądzie. Ortodoncja to sposób na proste zęby i piękny uśmiech. Dla niektórych Pacjentów to jedyna metoda na pozbycie się kompleksów, zyskanie pewności siebie i piękny czarujący uśmiech. Korekta zgryzu może również przyczynić się do poprawy wymowy oraz rysów twarzy.

Czym się zajmuje ortodonta?

aparat ortodontycznyLekarz stomatolog ze specjalizacją ortodoncji zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz poprawą w zakresie nieprawidłowości zdrowotnych wynikających z niewłaściwego ustawienia zębów, tych zarówno fizycznych , jak i psychicznych.

W jakim wieku należy udać się do ortodonty?

Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u Pacjentów w każdym wieku zarówno z powodów profilaktycznych, jak i estetycznych. Lekarz ortodonta jest w stanie zastosować indywidualne metody i środki leczenia dostosowane do wieku Pacjenta. Do specjalisty ortodoncji powinni zgłosić się zarówno dorośli jak i dzieci, w sytuacjach takich jak:
 • widoczne przesunięcia zębów (np. stłoczenia zębów lub szpary między nimi, tyłozgryz, przodozgryz);
 • częste infekcje próchnicze (wynikające np. ze stłoczenia zębów);
 • urazy mechaniczne zębów lub nadmierne ścieranie zębów (zęby pochylone lub przesunięte);
 • rozchwianie zębów lub w przypadku zaników kostnych przy przeciążeniach pojedynczych zębów oraz przy występowaniu węzłów urazowych;
 • bóle żuchwy i głowy związane z przeciążeniem stawów;
 • niemożność wykonania prawidłowej odbudowy protetycznej lub implantologicznej;
 • wrodzone braki zębowe – skoordynowane leczenie ortodontyczne i implantologiczne;
lub w sytuacji, gdy wada zgryzu jest na tyle poważna, że stanowi przyczynę kompleksów, która przekłada się na dyskomfort w naszym codziennym życiu.

Ortodonta Gdańsk Zadzwoń: +48 508 922 201

Jakie rodzaje aparatów stosujemy w K2 Medical and Dental Clinic?

Aparaty ortodontyczne są najefektywniejszą metodą leczenia ortodontycznego. Aparaty różnią się między sobą rodzajami, technologią i czasem trwania leczenia. Wyróżniamy dwa rodzaje aparatów ortodontycznych:
 • Aparaty stałe – aparaty ortodontyczne zakłada się na określony czas (od kilku miesięcy do kilku lat) na zęby w postaci zamków ortodontycznych, do których doczepia się oddziałujące na zęby metalowe łuki ortodontyczne lub inne elementy powodujące przesunięcia, przychylenia lub obroty zębów.
zamki ortodontyczneAparaty stałe dzielą się na: – metalowe (klasyczne), – kosmetyczne (z zamkami kompozytowymi lub porcelanowymi). Aparaty stałe stosowane są głównie u dorosłych Pacjentów, u których opór kości jest o wiele większy niż u dzieci. Aparat taki należy nosić na zębach przez około kilkanaście miesięcy. Dodatkowo mniej więcej raz w miesiącu niezbędna jest regulacja łuku przez ortodontę.
 • Aparaty ruchome – to aparaty ortodontyczne, które można wyjmować w określonym czasie, np. przy jedzeniu czy wieczornej higienie jamy ustanej. Ten rodzaj aparatu najczęściej stosowany jest u dzieci, ze względu na małą inwazyjność. U dzieci z nieukształtowanym jeszcze zgryzem wykazują się bardzo dużą skutecznością leczenia. Aparaty takie Pacjent użytkuje w nocy i kilka godzin podczas dnia.

Kto zajmuje się ortodoncją w K2 Medical and Dental Clinic?

Znajdziecie Państwo u nas świetnego specjalistę, z kilkunastoletnim doświadczaniem w leczeniu wad zgryzu:

Ortodoncja Gdańsk - efekty

Rodzaje aparatów - galeria

Jakie badania/czynności należy wykonać przez założeniem aparatu ortodontycznego?

Na pierwszej wizycie, w trakcie konsultacji, lekarz oceni stan uzębienia oraz rodzaj wady. Przed założeniem aparatu ortodontycznego lekarz ortodonta zapewne zleci :
 • wykonanie zdjęć rentgenowskich (najczęściej wykonywane są zdjęcia panoramiczne, cefalometryczne boczne i w projekcji PA oraz zdjęcia tomografii komputerowej 3D), które pomogą lekarzowi wybrać najskuteczniejszą metodę leczenia i dobrać odpowiedni rodzaj aparatu ortodontycznego,
 • wykonanie higienizacji jamy ustnej – usunięcie kamienia nazębnego i osadów (scaling i piaskowanie),
 • wyleczenie wszystkich zębów zaatakowanych przez próchnicę,
 • sporządzenie wycisków szczęki oraz żuchwy w celu wykonania modeli diagnostycznych do analizy ortodontycznej (coraz częściej wykonuje się skanowanie wewnątrzustne specjalnym skanerem cyfrowym dostępnym w naszej klinice).
W niektórych sytuacjach w celu osiągnięcia prawidłowego zgryzu i wyznaczonych efektów terapii aparatem ortodontycznym, niezbędne jest usunięcie zdrowego zęba. Zabieg ten pozwala stworzyć przestrzeń, którą lekarz ortodonta, za pośrednictwem aparatu, wykorzystuje do rozsunięcia stłoczonych zębów. W takiej sytuacji Pacjent jest o tym informowany wcześniej i kierowany do chirurga stomatologa.

Wszystkie te usługi możecie Państwo wykonać w K2 Medical and Dental Clinic.

Ortodonta Gdańsk | Ortodonta Gdynia Zadzwoń: +48 508 922 201

YouTube video

Dlaczego warto założyć aparat ortodontyczny w K2 Medical & Dental Clinic?

W naszej Klinice gwarantujemy Pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną. W zależności od wskazań w jednym miejscu są Państwo w stanie wykonać wszystkie zabiegi niezbędne do założeni aparatu ortodontycznego. Posiadamy najnowszej generacji aparat RTG, który daje możliwość wykonania zdjęć pantomograficznych (panoramicznych), cefalometrycznych, mamy także tomograf komputerowy 3D.

K2 Medcial & Dental Clinic to grono znakomitych specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki oraz zespół świetnych stomatologów zajmujących się stomatologią zachowawczą oraz higienistek stomatologicznych dbających o codzienną pielęgnację Waszego uzębienia.

W naszej Klinice pracują lekarze ortodonci z kilkunastoletnim stażem w leczeniu wad zgryzu, którzy cieszą się licznym gronem wdzięcznych Pacjentów o prostym uzębieniu i pięknym uśmiechu.

YouTube video

Zapraszamy do K2 Medcial & Dental Clinic Ortodonta Gdańsk | Ortodonta Gdynia Zadzwoń: +48 508 922 201