BICON – krótkie implanty

Krótkie implanty BICON w K2 Dental

W trosce o naszych pacjentów, aby rozszerzyć zakres przypadków w których można zastosować implantywprowadziliśmy linię wszczepów amerykańskiej firmy Bicon.

Zaliczają się one do grupy, tzw. „krótkich implantów”. Oznacza to, iż dzięki swoim niewielkim wymiarom (długość od 5mm) oraz unikalnym właściwościom mogą być zastosowane przy deficytach kości, tzn. zazwyczaj pozwalają uniknąć zabiegów okołoimplantacyjnych, które są skomplikowane, kosztowne i obarczone dużą nieprzewidywalnością co do wyniku leczenia (np.: zabiegi odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podniesienia dna zatoki szczękowej).

System implantów Bicon jest stosowany od 1985 roku i ze względu na swoje wyjątkowe zalety jest jednym z najdłużej używanych systemów implantologicznych na świecie.

Plateau Design

bicon info

Kształt plateau zapewnia przynajmniej 30% więcej powierzchni do zrostu z kością niż tradycyjny implant śrubowy o tych samych wymiarach co wpływa na lepsze uformowanie pełnowartościowej i dojrzałej kości.

Sloping shoulder

Zbieżny kształt w brzeżnej części implantu daje większe możliwości podczas zabiegu implantacji oraz zmniejszenie zaników kości po zabiegach, jak również wpływa korzystnie na estetyczny kształt dziąsła wokół implantu.

Locking taper

Stożek samohamowny o nachyleniu 1,5° zapewnia ekstremalnie precyzyjne dopasowanie pomiędzy łącznikiem a implantem co uniemożliwia wytwarzanie, tzw. „pompy bakteryjnej” w efekcie zmniejszając ilość stanów wokół implantu bądź korony protetycznej. Rozwiązanie takie pozwala jednocześnie na dowolne ustawienie łącznika względem implantu w zakresie 360 o.

Bicon IAC

Wyjątkowe rozwiązanie (korona zintegrowana z łącznikiem) pozwalające na połączenie pomiędzy łącznikiem a koroną bez śrub oraz cementu. Korona taka może być wyjęta bez jej uszkodzenia i naprawiona w laboratorium po czym ponownie założona na implant.

więcej o systemie na stronach www.bicon.com

Poznaj bliżej kadrę K2 Dental

dr n. med. Krystian Krupski

Na co dzień zajmuje się implantologią, periodontologią, chirurgią, protetyką i stomatologią estetyczną. Łącząc  ze sobą te dziedziny stomatologii i współpracując z innymi lekarzami dobiera zawsze indywidualne rozwiązania problemu pacjenta.

lek. stom. Edyta Kwiecińska

Posiada specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Od ponad 20-tu lat prowadzi praktykę stomatologiczną.

lek. stom. Monika Łączyńska-Leik

Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej z endodoncją. Chce by wszyscy Pacjenci podczas zabiegów czuli się bezpiecznie i komfortowo.

lek. stom. Magdalena Rychert

W naszym gabinecie zajmuje się stomatologią estetyczną, protetyką i endodoncją.

lek. stom. Jolanta Kulczyńska

Specjalizuje się w leczeniu zaawansowanymi technikami protetycznymi oraz endodontycznymi wymagającymi zastosowania mikroskopu.

lek. stom. Dominika Ossowska

Swoje zawodowe zainteresowania kieruje głównie na stomatologię estetyczną, endodoncję, a także leczenie dzieci.

lek. stom. Piotr Lewandowski

Zajmuje się leczeniem ortodontycznym oraz leczeniem dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych u dzieci i dorosłych.

lek. stom. Bożena Mackiewicz-Wilkowska

Ortodonta. Nie boi się wyzwań, nawet w postaci bardzo skomplikowanych wad zgryzu.

lek. stom. Katarzyna Tylek

Zajmuje się stomatologią ogólną, a także leczeniem pod mikroskopem.

lek. stom. Paulina Kwapisiewicz-Apak

Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, endodoncją oraz otacza opieką stomatologiczną młodszych pacjentów.

lek. stom. Magdalena Ociesa

W pracy zawodowej interesuje się stomatologią zachowawczą, endodoncją i chirurgią stomatologiczną.

lek. stom. Musiał Dominika

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją wiedzę zawodową nieustannie rozwija poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

lek. stom. Konrad Szczerbiński

Lekarz dentysta, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

lek. Michał Śliwiński

Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas studiów działał w studenckim kole periodontologii.

lek. Agnieszka Sirocka

Pani doktor jest specjalistą rewitalizacji i naturalnych autologicznych procedur odmładzania skóry.

dr Magdalena Brona Teżyk

Ulubione procedury medyczne doktor Magdy to zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, wolumetria policzków, resurfacing twarzy oraz jej firmy zabieg modelowania ust.

mgr Izabela Pstrąg – kosmetolog

Jako kosmetolog doświadczenie zdobyła w klinice medycznej u boku specjalistów z medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.