Poradnik pacjenta

Licówki ceramiczne i pełnoceramiczne – najważniejsze informacje

Licówki porcelanowe (inaczej zwane licówkami ceramicznymi lub licówkami pełnoceramicznymi) to doskonały sposób na modyfikacje estetyki uśmiechu, ale także na poprawę funkcjonalności poprzez odtworzenie złożonych właściwości biomimetycznych. Licówki pełnoceramiczne i ceramiczne pozwalają na uzyskanie wymarzonego kształtu, koloru, a nawet niewielkie poprawienie ustawienia zębów przednich wpływające na wygląd, a tym samym na uśmiech pacjenta.

Czytaj więcej

Bonding zębów, na czym polega?

„Bonding” zębów to stała odbudowa zachowawczo-protetyczna zęba lub zębów, często nazywana licówkami kompozytowymi. Licówki kompozytowe (bonding zębów) to alternatywa dla licówek ceramicznych (porcelanowych). Bonding zęba to małoinwazyjne rozwiązanie służące poprawie estetyki zęba/zębów z wykorzystaniem kompozytów na bazie żywic, głównie akrylowych. Jako, że kompozyty składają się z połączonych różnych składników chemicznych świetnie naśladują struktury tkanek zęba. Licówki kompozytowe można doskonale dopasować do naturalnego koloru zębów pacjenta.

Czytaj więcej

Licówki na „krzywe” zęby – u kogo można je stosować?

Od dawna wiadomo, iż w leczeniu wad zgryzu i poprawy estetyki łuku zębowego na pierwszą myśl przychodzi nam wizyta u ortodonty i leczenie za pomocą aparatu ortodontycznego, jednak wraz z rozwojem stomatologii pojawiają się też alternatywne i coraz to bardziej zróżnicowane metody terapeutyczne. Jedną z tych metod są licówki.

Czytaj więcej

Licówki bez szlifowania (licówki addytywne)

Co to są licówki addytywne? Są to uzupełnienia protetyczne w postaci ultracienkich płatków pokrywających powierzchnie licowe zębów przednich, zazwyczaj wykonywane w celach estetycznych. Od klasycznych licówek protetycznych różnią się głównie grubością oraz techniką wykonania.

Czytaj więcej

Most adhezyjny

Most adhezyjny to uzupełnienie protetyczne, wykonane przez technika w laboratorium dentystycznym. Mosty adhezyjne mogą służyć jako odbudowy stałe lub tymczasowe, np. po wszczepieniu implantów zębowych do czasu wykonania ostatecznej odbudowy protetycznej.

Czytaj więcej

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe są to cienkie, estetyczne uzupełnienia protetyczne, które pokrywają wargową powierzchnię własnych zębów naturalnych. Stwarzają alternatywę dla koron pełnoceramicznych lub metalowo-ceramicznych.

Czytaj więcej

Most kompozytowy klejony – charakterystyka, zalety i wady

W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, które umożliwia uzupełnienie protetyczne, jest most kompozytowy klejony typu Maryland. Jest to ciekawa i bardziej zaawansowana alternatywa dla protez tradycyjnych. Jej główną zaletą jest duża trwałość, a także estetyka. Warto wiedzieć czym charakteryzuje się most kompozytowy klejony, a także jakie ma zalety i wady.

Czytaj więcej

Korona cyrkonowa – czy jest lepsza od innych?

Korony cyrkonowe są to stałe uzupełnienia protetyczne wykonane na podbudowie z tlenku cyrkonu. Tlenek cyrkonu jest substancją, która w temperaturze pokojowej jest białym, krystalicznym ciałem stałym, odpornym chemicznie, trudno topliwym oraz biozgodnym. Ponadto materiał ten wykazuje znaczną wytrzymałość mechaniczną, wytrzymałość na zginanie oraz charakteryzuje się wysokimi walorami estetycznymi. Cechy takie pozwalają na zastosowanie go w stomatologii zarówno w pracach w odcinku bocznym, które muszą być odpowiednio wytrzymałe, jak i pracach w odcinku przednim, gdzie przede wszystkim ważne są wysokie walory estetyczne uzupełnienia. Poza stomatologią używa się go także w wykonawstwie implantów stawu biodrowego, w przemyśle kosmicznym oraz w produkcji osłon hamulcowych samochodów sportowych.

Czytaj więcej

Korona protetyczna

Korona jest uzupełnieniem protetycznym pozwalającym odbudować tkanki zęba po ich zniszczeniu w wyniku choroby próchnicowej, przebytych urazów lub defektów szkliwa/zębiny. Korony protetyczne stosuje się także w celu poprawy estetyki zębów przebarwionych oraz o niewłaściwym kształcie. Są to uzupełnienia stałe, tzn. że są one cementowane na stałe na zębie i nie da się ich zdjąć.

Czytaj więcej

Korona porcelanowa a pełnoceramiczna – którą wybrać?

Ból, złamana korona zęba własnego, bądź jego znaczne uszkodzenie, przebarwienia, nieprawidłowe uszeregowanie zębów… Powody, aby umówić się na wizytę do stomatologa mogą być bardzo różnorodne. Coraz częściej jednak zwracamy uwagę nie tylko na aspekt związany z leczeniem schorzeń jamy ustnej, ale zaczynamy patrzeć na estetykę naszych uśmiechów.

Czytaj więcej

Poznaj bliżej kadrę K2 Dental

dr n. med. Krystian Krupski

Na co dzień zajmuje się implantologią, periodontologią, chirurgią, protetyką i stomatologią estetyczną. Łącząc  ze sobą te dziedziny stomatologii i współpracując z innymi lekarzami dobiera zawsze indywidualne rozwiązania problemu pacjenta.

lek. stom. Edyta Kwiecińska

Posiada specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Od ponad 20-tu lat prowadzi praktykę stomatologiczną.

lek. stom. Magdalena Rychert

W naszym gabinecie zajmuje się stomatologią estetyczną, protetyką i endodoncją.

lek. stom. Jolanta Kulczyńska

Specjalizuje się w leczeniu zaawansowanymi technikami protetycznymi oraz endodontycznymi wymagającymi zastosowania mikroskopu.

lek. stom. Dominika Ossowska

Swoje zawodowe zainteresowania kieruje głównie na stomatologię estetyczną, endodoncję, a także leczenie dzieci.

lek. stom. Piotr Lewandowski

Zajmuje się leczeniem ortodontycznym oraz leczeniem dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych u dzieci i dorosłych.

lek. stom. Klaudia Stachecka

Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą i endodoncją, a także leczeniem stomatologicznym dzieci.

lek. med. Łukasz Banasiak

Profesjonalista pełen empatii, który zawsze dba o dobro swoich pacjentów.

lek. stom. Bożena Mackiewicz-Wilkowska

Ortodonta. Nie boi się wyzwań, nawet w postaci bardzo skomplikowanych wad zgryzu.

lek. stom. Katarzyna Tylek

Zajmuje się stomatologią ogólną, a także leczeniem pod mikroskopem.

lek. stom. Paulina Kwapisiewicz-Apak

Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, endodoncją oraz otacza opieką stomatologiczną młodszych pacjentów.

lek. stom. Magdalena Ociesa

W pracy zawodowej interesuje się stomatologią zachowawczą, endodoncją i chirurgią stomatologiczną.

lek. stom. Musiał Dominika

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją wiedzę zawodową nieustannie rozwija poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

lek. stom. Michał Śliwiński

Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas studiów działał w studenckim kole periodontologii.

lek. Agnieszka Sirocka

Pani doktor jest specjalistą rewitalizacji i naturalnych autologicznych procedur odmładzania skóry.

lek. stom. Łukasz Komiażyk

Do wykonywanej pracy podchodzi w sposób rzetelny i profesjonalny. W stosunku do pacjentów jest spokojny, cierpliwy i wyrozumiały.

mgr Izabela Pstrąg – kosmetolog

Jako kosmetolog doświadczenie zdobyła w klinice medycznej u boku specjalistów z medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.