Laserowe wybielanie zębów

Na czym polega laserowe wybielanie zębów?

Przebarwienia, szczególnie zębów przednich mogą dla Pacjenta stanowić poważny problem estetyczny. Jednym ze sposobów na korektę barwy zębów oraz rozjaśnienie naturalnej barwy szkliwa jest laserowe wybielenie zębów. Metoda laserowego wybielana zębów to sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu już po jednej wizycie w K2 Medical and Dental Clinic.
Wybielanie zębów przy użyciu lasera stomatologicznego polega na pokryciu zębów specjalistycznym preparatem wybielającym, który podczas zabiegu wchodzi w reakcję z promieniami lasera, dając w ostatecznym efekcie rozjaśnione, bielsze zęby. Co bardzo istotne zabieg ten nie wymaga żadnej ingerencji mechanicznej w szkliwo, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny i właściwie nie występują przeciwwskazania do jego wykonania.

Laserowe wybielanie zębów – zalety i wady

ZALETY WADY
 • bezpieczeństwo – w przeciwieństwie do innych preparatów do wybielania zębów tj. pasty zawierające substancje ścierne, które mogą powodować starcie szkliwa i zębiny oraz powstanie ubytków klinowych, dodatkowo powodując nadwrażliwość, zabieg laserowego wybielania zębów jest całkowicie bezpieczny, nie wymaga bowiem żadnej ingerencji mechanicznej
 • natychmiastowy efekt w postaci poprawy koloru zębów – zabieg laserowego wybielania zębów to najszybszy sposób na uzyskanie bielszych zębów, już w trakcie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym
 • skuteczność – zabieg jest bardzo efektywny pozwala na poprawę do kilku odcieni wg kolornika barw zębowych
 • bardzo rzadkie występowanie nadwrażliwości pozabiegowej
 • zabieg powinien być wykonywany pod kontrolą lekarza lub doświadczonej higienistki
 • konieczna ochrona wzroku specjalnymi okularami

Zapraszamy na wybielanie zębów w K2 Dental

Umów się na konsultację

Na czym pracujemy w K2 Medical & Dental?

W Klinice K2 Medical & Dental w Gdańsku posiadamy innowacyjny stomatologiczny laser diodowy Solase 810 nm o wyjątkowych parametrach technicznych. Umożliwia on wybielanie obu łuków jednocześnie, co pozwala na skrócenie czasu naświetlania. Przekłada się to na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa Pacjenta. Stosowany przez nas nowoczesny laser stomatologiczny umożliwia także równomierne rozłożenie mocy światła lasera, dzięki czemu mamy możliwość równomiernego naświetlenia wszystkich zębów podczas wybielania. Natomiast w gabinecie w Gdyni korzystamy z nowoczesnego lasera diodowego Litemedics 980 nm. Budowa głowicy lasera zapewnia indywidualne podejście do każdego zęba poddawanego zabiegowi laserowego wybielania zębów.

Czy laserowe wybielanie zębów jest bolesne?

Jedną z głównych zalet laserowego wybielania zębów jest bezbolesność wykonywanego zabiegu. Procedura wybielania zębów z wykorzystaniem lasera jest wysoce skuteczna oraz zarazem komfortowa dla Pacjenta. Pacjenci zgłaszający wysoką nadwrażliwość mogą otrzymać znieczulenie przed zabiegiem.

Wybielanie zębów laserem – przeciwwskazania

 • ostre stany zapalne błony śluzowej,
 • zaawansowane choroby przyzębia,
 • niewyleczona próchnica,
 • ubytki przyszyjkowe.

Laserowe wybielanie zębów – jak się przygotować do zabiegu?

Wskazane jest, aby przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów przeprowadzić zabieg higienizacji jamy ustnej, tj. piaskowania zębów i w razie potrzeby także skalingu. Zęby oczyszczone z kamienia oraz osadów (będą bardziej podatne na wybielanie zębów) pozwolą na uzyskanie lepszych efektów laserowego wybielania zębów.

Jak wygląda zabieg laserowego wybielania zębów w K2 Dental?

Etap I Przed przystąpieniem do zabiegu diagnozuje się stan jamy ustnej Pacjenta oraz barwę wyjściową zębów. Następnie Pacjentowi zostają przedstawione przy wykorzystaniu próbnika barw przewidywane efekty zabiegu wybielania, tzn. możliwy do osiągnięcia odcień/kolor/barwa. Etap II W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta, może zaistnieć konieczność wcześniejszego wykonania profesjonalnej higienizacji jamy ustnej, tj. zabiegu piaskowania i skalingu. Pozwoli to na efektywniejsze wnikanie preparatu oraz zwiększenie skuteczności wybielenia zębów. Zaleca się, aby po wykonaniu zabiegu profesjonalnej higienizacji jamy ustnej odczekać około 2 tygodni przed przystąpieniem do laserowego wybielania zębów. Etap III Zasadniczy etap laserowego wybielania zębów rozpoczyna się od włożenia okularów ochronnych, które stanowią zabezpieczenie przed światłem lasera. Następnie zakłada się tzw. bariery na dziąsła oraz szyjki zębów. W dalszej kolejności nakłada się na zęby specjalny preparat, który pod wpływem działania promieni lasera likwiduje przebarwienia oraz powoduje wybielenie zębów. Laserowe wybielanie zębów trwa około 20-45 minut. Etap IV Na koniec przedstawia się efekt wybielania zębów, który widoczny jest zaraz po wykonanym zabiegu. Pacjentowi przekazane zostają wszystkie zalecenia po zabiegowe związane np. z zachowaniem „białej diety”, mające na celu utrzymanie efektu śnieżnobiałych zębów przez jak najdłuższy okres czasu.

Wybielanie laserowe – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu wybielania zębów, są one bardziej „chłonne”. Wskazane jest zatem, aby przez około dwa tygodnie stosować tzw. „biała dietę”. Zaleca się unikania pokarmów wysoce barwiących takich jak czerwone wino, jagody, buraki oraz mocna kawa i herbata. Dodatkowo w celu jak najdłuższego utrzymania efektu wybielonych zębów, należy regularnie wykonywać zabiegi profesjonalnej higienizacji zębów, które pomogą zachować śnieżnobiały uśmiech.

Laserowe wybielanie zębów – efekty

Krystian Krupski„Musimy mieć świadomość, że efekt wybielenia zębów zależy od wielu czynników: jakości zastosowanego preparatu, rodzaju metody oraz podatności osobniczej na sam zabieg. Dlatego bardzo ważna jest ocena profesjonalisty jaką metodą powinny być wybielane dane zęby oraz czy w ogóle powinny być wybielane” – wyjaśnia dr n. med. Krystian Krupski, specjalista chirurgii stomatologicznej z K2 Medical & Dental Clinic

Laserowe wybielanie zębów cena

Koszt wybielania zębów zależy w głównej mierze od zastosowanej metody. Najtańszym rozwiązaniem będzie użycie nakładek wybielających przygotowanych w gabinecie stomatologicznym z przeznaczeniem do użycia w domu, natomiast nieco droższą formę stanowią profesjonalne zabiegi wykonane od początku do końca w klinice stomatologicznej wykonywane z użyciem lasera lub lampy.

Bibliografia

1. Christensen G.: The tooth whitening revolution. J Am Dent Assoc, Vol 133 No 9, 1277-1279.2002. 2. Kasiak M., Kasiak M.: Wybielanie i rozjaśnianie zębów – przegląd piśmiennictwa Farm Pol, 2010, 66(1) 3. Stomatologia zachowawcza pod red. Zbigniewa Jańczuka, Wyd.Lekarskie PZWL, Szczecin1993, s. 384

2 odpowiedzi na “Laserowe wybielanie zębów”

 1. Nawet nie myśl o tych nakładkach!!!! 1. każde szkliwo jest inne, 2. dobry dentysta zaproponuje Ci kilka opcji na to by sobie rozjaśnić zęby, 3. to że coś celebryci reklamują nie znaczy że to jest dobre, 4. nauczyłam się tego na swoim przykładzie i tym jak zęby mi się po tym zepsuły.
  IDŹ DO STOMATOLOGA!!! Laserowe wybielenie zębów przez profesjonalistę zrobi efekty i będziesz miała po tym zdrowe zęby.

 2. widziałam efekty i jestem ciekawa czy realnie widać po tym wszystkim wybielenie. miał ktoś może robione te zabiegi? widziałam że ig że ludzie polecają takie coś co się wkłada do usta (takie nakładki) i się zastanawiam czy lepiej kupić to czy iść do stomatologa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Masz pytania?

Zadzwoń do nas i umów konsultację ze specjalistą