Poradnik pacjenta

Endodoncja, czyli o leczeniu kanałowym

Co to jest endodoncja?

endodoncjaEndodoncja jest dziedziną stomatologii zachowawczej zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem nieodwracalnych chorób miazgi, a także chorób tkanek okołowierzchołkowych. Metodą pozwalającą na leczenie tych schorzeń jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu miazgi zęba (nerwów i naczyń wewnątrz zęba), opracowaniu systemu kanałowego, jego dezynfekcji przy pomocy odpowiednich leków oraz wypełnieniu kanałów gutaperką i uszczelniaczami.

Czytaj więcej

Diastema – przyczyny i leczenie diastemy

Diastema co to właściwie jest? Najprościej mówiąc, jest to przerwa między jedynkami. Dokładniej rzecz biorąc mamy do czynienia z zaburzeniem położenia zębów. Jest to wada ortodontyczna mająca głównie znaczenie estetyczne. Aczkolwiek ma duże znaczenie w mowie i może prowadzić do występowania świszczenia przy wypowiadaniu głosek ś, ź, ć, dź, s, z. Dlaczego leczona jest diastema? Leczenie wykonywane jest nie zawsze tylko ze względów estetycznych. Ta wada może się pogłębiać i prowadzić do zaburzeń zgryzu, lub problemów periodontologicznych czyli zapalenia dziąseł, lub przewlekłego ranienia brodawki międzyzębowej.

Czytaj więcej

Suchy zębodół – co to?

„Suchy zębodół” (inna nazwa to „pusty zębodół” oraz potocznie „suchodół zęba”) jest procesem zapalnym kości. Zalicza się go jako jeden z bardzo uciążliwych powikłań występujących po ekstrakcji zęba – szczególnie dotyczy to ekstrakcji trzonowców w żuchwie. Zapalenie zębodołu rozwija po dwóch – trzech dniach po ekstrakcji zęba.

Czytaj więcej

Laserowe wybielanie zębów

Na czym polega laserowe wybielanie zębów?

Przebarwienia, szczególnie zębów przednich mogą dla Pacjenta stanowić poważny problem estetyczny. Jednym ze sposobów na korektę barwy zębów oraz rozjaśnienie naturalnej barwy szkliwa jest laserowe wybielenie zębów. Metoda laserowego wybielana zębów to sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu już po jednej wizycie w K2 Medical and Dental Clinic.

Czytaj więcej

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Każdy rodzic wie, jak trudnym zadaniem jest namówić swoją pociechę na coś, czego nie lubi lub nie zna. W przypadku pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym bardzo ważne jest wcześniejsze pozytywne nastawienie dziecka do lekarza i zastosowanie pewnych sprytnych wybiegów, które sprawią, że maluch usiądzie na fotelu z uśmiechem na ustach.

Czytaj więcej

Poznaj bliżej kadrę K2 Dental

dr n. med. Krystian Krupski

Na co dzień zajmuje się implantologią, periodontologią, chirurgią, protetyką i stomatologią estetyczną. Łącząc  ze sobą te dziedziny stomatologii i współpracując z innymi lekarzami dobiera zawsze indywidualne rozwiązania problemu pacjenta.

lek. stom. Edyta Kwiecińska

Posiada specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Od ponad 20-tu lat prowadzi praktykę stomatologiczną.

lek. stom. Monika Łączyńska-Leik

Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej z endodoncją. Chce by wszyscy Pacjenci podczas zabiegów czuli się bezpiecznie i komfortowo.

lek. stom. Magdalena Rychert

W naszym gabinecie zajmuje się stomatologią estetyczną, protetyką i endodoncją.

lek. stom. Jolanta Kulczyńska

Specjalizuje się w leczeniu zaawansowanymi technikami protetycznymi oraz endodontycznymi wymagającymi zastosowania mikroskopu.

lek. stom. Dominika Ossowska

Swoje zawodowe zainteresowania kieruje głównie na stomatologię estetyczną, endodoncję, a także leczenie dzieci.

lek. stom. Piotr Lewandowski

Zajmuje się leczeniem ortodontycznym oraz leczeniem dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych u dzieci i dorosłych.

lek. stom. Bożena Mackiewicz-Wilkowska

Ortodonta. Nie boi się wyzwań, nawet w postaci bardzo skomplikowanych wad zgryzu.

lek. stom. Katarzyna Tylek

Zajmuje się stomatologią ogólną, a także leczeniem pod mikroskopem.

lek. stom. Paulina Kwapisiewicz-Apak

Zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą, endodoncją oraz otacza opieką stomatologiczną młodszych pacjentów.

lek. stom. Magdalena Ociesa

W pracy zawodowej interesuje się stomatologią zachowawczą, endodoncją i chirurgią stomatologiczną.

lek. stom. Musiał Dominika

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją wiedzę zawodową nieustannie rozwija poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

lek. stom. Konrad Szczerbiński

Lekarz dentysta, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

lek. Michał Śliwiński

Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas studiów działał w studenckim kole periodontologii.

lek. Agnieszka Sirocka

Pani doktor jest specjalistą rewitalizacji i naturalnych autologicznych procedur odmładzania skóry.

dr Magdalena Brona Teżyk

Ulubione procedury medyczne doktor Magdy to zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, wolumetria policzków, resurfacing twarzy oraz jej firmy zabieg modelowania ust.

mgr Izabela Pstrąg – kosmetolog

Jako kosmetolog doświadczenie zdobyła w klinice medycznej u boku specjalistów z medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.