K2Dental Klinika stomatologiczno-implantologiczna

Gdynia

Gdynia, ul. Wolności 7
58 66 22 678
Wrzeszcz, ul. Chrobrego 56
58 322 31 11

Gdańsk

implanty
W naszej praktyce implantologicznej stosujemy implanty znanych i renomowanych koncernów medycznych Bego i Bicon.
stomatolog gdańsk gdynia d
Skomplikowane zabiegi chirurgiczne, resekcje korzeni zębów, plastykę – zaufaj naszemu doświadczeniu i jakości.
protetyka-k2dental
Protetyka – licówki i korony porcelanowe, protezy zębów
stomatologia-zachowawcza-k2dental
Stomatologia zachowawcza – zachowawcze leczenie zębów, wypełnienia (plomby)
pielegnacja-zebow-k2dental
Zabiegi pielęgnacyjne – Zadbaj o swoje zęby! Piaskowanie, usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (scaling), lakierowanie
wybielanie-zebow-k2dental
Profesjonalne usługi wybielania zębów w naszych gabinetach. Zadbaj o piękno Twojego uśmiechu.
<< >>

Krótkie implanty – Bicon

Krótki implanty BICON w K2 Dental

implanty bicon k2dentalW trosce o naszych pacjentów, aby rozszerzyć zakres przypadków w których można zastosować wszczepy,  wprowadziliśmy linię implantów amerykańskiej firmy Bicon.

Zaliczają się one do grupy, tzw. „krótkich implantów”. Oznacza to, iż dzięki swoim niewielkim wymiarom (długość od 5mm) oraz unikalnym właściwościom mogą być zastosowane przy deficytach kości, tzn. zazwyczaj pozwalają uniknąć zabiegów okołoimplantacyjnych, które są skomplikowane, kosztowne i obarczone dużą nieprzewidywalnością co do wyniku leczenia (np.: zabiegi odbudowy kości wyrostka zębodołowego czy podniesienia dna zatoki szczękowej).

System implantów Bicon jest stosowany od 1985 roku i ze względu na swoje wyjątkowe zalety jest jednym z najdłużej używanych systemów implantologicznych na świecie.

Plateau Design

bicon_info

Kształt plateau zapewnia przynajmniej 30% więcej powierzchni do zrostu z kością niż tradycyjny implant śrubowy o tych samych wymiarach co wpływa na lepsze uformowanie pełnowartościowej i dojrzałej kości.

Sloping shoulder
Zbieżny kształt w brzeżnej części implantu daje większe możliwości podczas zabiegu implantacji oraz zmniejszenie zaników kości po zabiegach, jak również wpływa korzystnie na estetyczny kształt dziąsła wokół implantu.

Locking taper
Stożek samohamowny o nachyleniu 1,5° zapewnia ekstremalnie precyzyjne dopasowanie pomiędzy łącznikiem a implantem co uniemożliwia wytwarzanie, tzw. „pompy bakteryjnej” w efekcie zmniejszając ilość stanów wokół implantu bądź korony protetycznej. Rozwiązanie takie pozwala jednocześnie na dowolne ustawienie łącznika względem implantu w zakresie 360 o.

Bicon IAC
Wyjątkowe rozwiązanie (korona zintegrowana z łącznikiem) pozwalające na połączenie pomiędzy łącznikiem a koroną bez śrub oraz cementu. Korona taka może być wyjęta bez jej uszkodzenia i naprawiona w laboratorium po czym ponownie założona na implant.

więcej o systemie na stronach www.bicon.com

Stomatolog Gdańsk

ul. Chrobrego 56, tel. 58 322 31 11

Stomatolog Gdynia

ul. Wolności 7, tel. 58 66 22 678