K2Dental Klinika stomatologiczno-implantologiczna

Gdynia

Gdynia, ul. Wolności 7
58 66 22 678
Wrzeszcz, ul. Chrobrego 56
58 322 31 11

Gdańsk

implanty
W naszej praktyce implantologicznej stosujemy implanty znanych i renomowanych koncernów medycznych Bego i Bicon.
stomatolog gdańsk gdynia d
Skomplikowane zabiegi chirurgiczne, resekcje korzeni zębów, plastykę – zaufaj naszemu doświadczeniu i jakości.
protetyka-k2dental
Protetyka – licówki i korony porcelanowe, protezy zębów
stomatologia-zachowawcza-k2dental
Stomatologia zachowawcza – zachowawcze leczenie zębów, wypełnienia (plomby)
pielegnacja-zebow-k2dental
Zabiegi pielęgnacyjne – Zadbaj o swoje zęby! Piaskowanie, usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (scaling), lakierowanie
wybielanie-zebow-k2dental
Profesjonalne usługi wybielania zębów w naszych gabinetach. Zadbaj o piękno Twojego uśmiechu.
<< >>

Jak przygotować dziecko do wizyty?

Wizyta dziecka u dentysty

Każdy rodzic wie, jak trudnym zadaniem jest namówić swoją pociechę na coś, czego nie lubi lub nie zna. W przypadku pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym bardzo ważne jest wcześniejsze pozytywne nastawienie dziecka do lekarza i zastosowanie pewnych sprytnych wybiegów, które sprawią, że maluch usiądzie na fotelu z uśmiechem na ustach.

Najważniejszą kwestią, o której musimy pamiętać w zasadzie od samego początku, kiedy jeszcze nie planujemy dla naszego dziecka wizyty u dentysty jest wpajanie w nim pozytywnych skojarzeń z pielęgnacją zębów. Przede wszystkim nie możemy w obecności dziecka wyrażać się ze strachem lub obawą w temacie leczenia własnego uzębienia, a raczej przy każdej planowanej wizycie u stomatologa tryskać entuzjazmem, który sprawi, że dziecko samo będzie chciało wybrać się na taką fajną wyprawę. Od najwcześniejszych miesięcy życia maluch powinien także uczestniczyć w codziennym myciu zębów przez członków rodziny, a kiedy będzie mieć dziesięć miesięcy, może już otrzymać własną szczoteczkę, którą rodzic, w atmosferze zabawy, umyje my ząbki. Kiedy dziecko osiągnie wiek pozwalający mu na samodzielną pielęgnację jamy ustnej bez ryzyka, że zrobi sobie krzywdę, powinniśmy je do tego namawiać i nagradzać za poprawne wykonanie „zadania”. W ten sposób nasz maluch będzie kojarzyć dbanie o zęby z radością i pozytywnymi uczuciami.

Pierwszą wizytę u stomatologa lepiej zaplanować jak najwcześniej i nie w chwili, kiedy pojawi się problem z uzębieniem dziecka, żeby nie wytworzyć automatycznego skojarzenia z nieprzyjemnościami lub bólem. Przed pójściem do dentysty dobrze jest wytłumaczyć dziecku, co będzie się działo, kiedy usiądzie na fotelu stomatologicznym. Korzystnym pomysłem jest również „zabawa w dentystę”, podczas której maluch będzie mógł zbadać stan uzębienia rodzica.
Na wizytę powinniśmy umówić się w gabinecie dentysty specjalizującego się w leczeniu najmłodszych pacjentów lub takiego, o którym słyszeliśmy, że ma dobre podejście do dzieci. Stomatolog z doświadczeniem w tym zakresie o wiele lepiej poradzi sobie z oswojeniem malucha z narzędziami i wykonywanymi zabiegami niż ten, który przyzwyczajony jest do dorosłych pacjentów.

Po zejściu z fotela stomatologicznego na dziecko powinna czekać obiecana wcześniej nagroda i dużo pochwał. Prezent otrzymać może zarówno z rąk rodzica, jak i stomatologa. Większość dentystów wręcza maluchom także naklejkę „Dzielny pacjent”, która może być dla niego powodem do dumy. Przy oswajaniu stresu związanego z wizytą u dentysty najważniejsze są konsekwencja, systematyczność i cierpliwość.

Stomatolog Gdańsk

ul. Chrobrego 56, tel. 58 322 31 11

Stomatolog Gdynia

ul. Wolności 7, tel. 58 66 22 678