K2Dental Klinika stomatologiczno-implantologiczna

Gdynia

Gdynia, ul. Wolności 7
58 66 22 678
Wrzeszcz, ul. Chrobrego 56
58 322 31 11

Gdańsk

implanty
W naszej praktyce implantologicznej stosujemy implanty znanych i renomowanych koncernów medycznych Bego i Bicon.
stomatolog gdańsk gdynia d
Skomplikowane zabiegi chirurgiczne, resekcje korzeni zębów, plastykę – zaufaj naszemu doświadczeniu i jakości.
protetyka-k2dental
Protetyka – licówki i korony porcelanowe, protezy zębów
stomatologia-zachowawcza-k2dental
Stomatologia zachowawcza – zachowawcze leczenie zębów, wypełnienia (plomby)
pielegnacja-zebow-k2dental
Zabiegi pielęgnacyjne – Zadbaj o swoje zęby! Piaskowanie, usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (scaling), lakierowanie
wybielanie-zebow-k2dental
Profesjonalne usługi wybielania zębów w naszych gabinetach. Zadbaj o piękno Twojego uśmiechu.
<< >>

Jak dbać o zęby?

Co robić, aby cieszyć się zdrowiem zębów i pięknym uśmiechem?

Większość z nas o własnych zębach przypomina sobie niestety dopiero wtedy, kiedy zaczynają nas boleć, a więc w momencie, kiedy mamy już namacalny dowód zaniedbania ich higieny. Borowania i innych nieprzyjemności można jednak w większości przypadków uniknąć. Wystarczy tylko przestrzegać podstawowych zasad dbania o zęby

Najważniejszym elementem higieny jamy ustnej jest oczywiście jej mycie. Do tego celu używać powinniśmy szczoteczki miękkiej lub średniej; niewskazane jest stosowanie twardego włosia, bo podrażnia dziąsła. Możemy sięgnąć zarówno po wersję elektryczną, jak i „klasyczną”, bo parametry szczoteczki w gruncie rzeczy nie mają znaczenia. Liczy się przede wszystkim częstotliwość i technika mycia zębów. Niezbędnym minimum jest sięgnięcie po szczoteczkę dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Szczotkowanie powinno trwać przynajmniej trzy minuty.

Większość stomatologów zaleca jednak, by myć zęby po każdym, nawet najmniejszym posiłku, zwłaszcza gdy spożywamy produkty słodkie i lepkie. Jeśli nie mamy możliwości wyszczotkowania zębów po jedzeniu dobrze jest przynajmniej sięgnąć po gumę do żucia, pamiętając jednak, by nie zawierała ona cukru.

Najlepszą i najmniej szkodliwą dla naszych dziąseł i szkliwa techniką jest mycie ruchem okrężnym, bez silnego nacisku na zęby. Przynajmniej raz dziennie powinniśmy także używać nici dentystycznych, a po ich użyciu także płynu do płukania ust. W kwestii wyboru pasty do zębów kierować powinniśmy się naszymi indywidualnymi potrzebami. Zęby nadwrażliwe wymagają szczególnej troski, stąd też należy szczotkować je przy użyciu past do tego właśnie typu przeznaczonych. Palacze, o ile nie mają przeciwwskazań w postaci odsłoniętych szyjek lub nadwrażliwych dziąseł powinni stosować pasty wybielające, a osoby ze skłonnością do osadzania się kamienia te, które zapobiegają jego występowaniu.

Profilaktyka w domowym zaciszu to najważniejszy aspekt dbania o zęby, nie należy jednak zapominać o kontrolnych wizytach u dentysty. Pomaga to wykryć zmiany w strukturze zęba w na tyle wczesnej fazie, by leczenie trwało krótko i bezboleśnie. Dorośli powinni odwiedzać gabinet stomatologiczny raz na sześć miesięcy, z kolei dzieci częściej – co cztery.

Stomatolog Gdańsk

ul. Chrobrego 56, tel. 58 322 31 11

Stomatolog Gdynia

ul. Wolności 7, tel. 58 66 22 678